HAKKIMIZDA

1978 yılında Samsun Buğday Pazarı’nda 40 metrekarelik bir dükkanda peynir satarak ticarete başlayan Ahmet Takış , böylece  TAKIŞOĞLU’ nun  temellerini atmış oldu. Bugün Kastamonu, Samsun ve Manisa’da  bulunan ve toplam 15.000 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikalarda günde 250 ton süt işlenmektedir. Tesislerimizde 1986 yılında Kastamonu’da kurulan ilk fabrikayla beyaz peynir üretimine başlanmış ve daha sonra muhtelif ambalajlarda kaşar peyniri üretilerek ürün yelpazesi genişletilmiş ve markalaşmaya gidilmiştir.

 

              1999 yılında Samsun  Çarşamba’da kurulan ikinci fabrikayla, beyaz peynir ve kaşar peynirinden sonra kaybolmaya yüz tutmuş yöresel peynirlerin (kolot peyniri, dil peyniri, çeçil peyniri, telli peynir,lor peyniri,ayran ve yoğurt) üretimine başlanmıştır. 2004 yılında Manisa Kula’da üçüncü fabrika kurularak sektörün ihtiyaç duyduğu dilimli kaşar peyniri üretimine başlanmış ve tüketicilere büyük kolaylık sağlayacak farklı gramajlardaki ürünler pazara sunulmuştur. Fabrikalarımızda, günlük ortalama 20 ton taze kaşar peyniri üretimi yapılabilmektedir. Takışoğlu geniş imalat tesisleri, zengin ürün çeşidi ve üretim kapasitesi ile kaşar peyniri üretiminde ülkemizin önde gelen firmaları arasındadır. Tesislerimizde üretilen ürünlerin satışı, Türkiye genelinde bölge müdürlüklerimiz, bayiler, toptancılar kanalıyla gerçekleştirilmektedir. Takışoğlu, özel donanıma sahip araçlarıyla ürettiği bu benzersiz tatları, her gün geniş bir dağıtım noktalarına düzenli olarak ulaştırmaktadır.  Kuruluşundan günümüze, makine parkını sürekli olarak geliştirilen firmamız, imalat faaliyetlerinin hiçbir aşamasında teknolojiden taviz vermemiştir. Bu nedenle teknolojiye yapılan yatırımlarımızın bütçesel payı, her geçen yıl artmaktadır. Bünyesinde yaklaşık 150 işçiyi istihdam eden firmamız, bu yönüyle de başta ilimiz olmak üzere, ülke ekonomisine de  katkı sağlamaktadır.

 

                Takışoğlu , yatırım hamlesinin son halkası olarak Samsun Tekkeköy Sagimat ta büyük ve entegre bir tesisin yatırımını tamamlamıştır. Bu tesis, günlük yaklaşık olarak 350 ton süt işleme kapasitesine sahip olup bu yönüyle sektörün en büyük ve modern tesisidir.

 

                 7500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 10,774 metrekareye kurulu olan yeni yatırımımız, hem bölge ekonomisine küçümsenmeyecek bir katkı sağlayacak ve hem de sütün daha etkin işlenmesi ve kaliteli bir şekilde tüketiciye ulaşmasını kolaylaştırılacaktır.

 

               Sofranıza daima en kaliteli ve taze ürünler sunmayı amaç edinen TAKIŞOĞLU, üretimin hiçbir safhasında kaliteden taviz vermemektedir. TAKIŞOĞLU bu hassasiyetini ISO:22000:2005,   ISO:9001:2000 kalite belgeleriyle pekiştirmiştir. Her zaman en iyi ürünler vermeyi hedefleyen Takış Gıda , üretimin her aşamasında kalite ve natürel ürünler üretmenin onurunu siz değerli müşterileriyle paylaşmaktadır.

 

                TAKIŞOĞLU kurulduğu ilk günden beri sürekli büyümeyi ve yeni yatırımlar yapmayı kendine ilke edinmiş ve sektörde haklı yerini almıştır. Takışoğlu markamızın bundan sonraki üretim serüveninde de sağlık, kalite, teknoloji ve zamanında teslim vazgeçilmez ilkelerimiz olacaktır.

 

TAKIŞOĞLU ile lezzet ve sağlık dolu günlere….